kominek paxfocus

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: focus
  • Dostępność: Kominki focus są produkowane na zamówienie. Chcesz sprawdzić cenę ? Wyślij zapytanie. Kominki focus są produkowane na zamówienie. Chcesz sprawdzić cenę ? Wyślij zapytanie.
  • Czas realizacji: Dostępny od ręki - 24h Super promocja od 19tyś. netto

Niezawodność tego modelu, niewielka przestrzeń zabierana przez instalację, jego parametry grzewcze i łatwość adaptacji spowodowały, że rozgromił on międzynarodową konkurencję w konursię na zastosowanie go w 301 apartamentach na renomowanym japońskim osiedlu.
Aby tego dokonać, kominek ten musiał pozytywnie przejść najbardziej surowe testy, między innymi wytrzymałości na ruchy sejsmiczne czy działanie tajfunów, sprostać lokalnym  wymogom do spraw bezpieczeństwa. 
Znany w Japonii architekt Fukuo Tanimaki wykonał w 1988 bardzo śmiały projekt japońskiego Saint Tropez w Atami. Była to konstrukcja budynku o 300 apartamentach usytułowanych schodkowo w dolinie o dość stromym zboczu. 
Jednym z charakterystycznych elementów tego luksusowego apartamentowca było umieszczenie w każdym z mieszkań kominka Paxfocus, którego przewód kominowy przebiegał przez zalesiony ogród przynależący do apartamentu znajdującego się piętro wyżej.
Aby temu sprostać, Pax musiał przejść surowe testy dotyczące norm sejsmicznych (o amplitudzie 5) i nierzadkich w tym regionie cyklonów.

PARAMETRY GRZEWCZE:
KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ- nie dotyczy
ZAKRES MOCY GRZEWCZEJ- 4,5 kW
SPRAWNOŚĆ UŻYTKOWA PRZY MOCY NOMINALNEJ- 53,3 %
EMISJA CO PRZY 13% O2- 0,16 %
EMISJA PYŁU PRZY 13% O2- bd mg/Nm3
DEKLARACJA SPEŁNIENIA WYMOGÓW EKOPROJEKTU- NIE
CERTYFIKAT BIMSCHV POZIOM 2- NIE
CERTYFIKAT 15ABVG- NIE
 
DOCUMENTS